Kombi Servisi

İstanbul ilinde Anadolu yakasında bulunan iş yerimiz ile tüm marka model kombi arızalarını tamiratını yapabilmekteyiz. Sizinde kombi cihazınızda bozulmalar başladıysa artık cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Çünkü Kombiler kış aylarında dur durak bilmeden çalışmaktadır. bu çalışma neticesinde ise içerisinde baca ve yanma odasında kurum birikmektedir. Bu  Kurum ve tozlar zamanla kombinin çalışmasında sorun teşkil eder.  Ufak bir kombi bakımı ile bu arızaların önüne geçilebilmektedir.

 Kombi bakımı nasıl yapılmalıdır:

Kombi bakımına gelindiğinde ilk yapılması gereken cihazı devreye almak ve gözle görünen sesle duyulan bir sorun var mı kontrol yapılmalıdır. Bu işlemden sonra sırası ile baca fan motorunda bulunan tozlar temizlenmelidir. Arkasından genleşme tankı denilen tankın hava seviyesi kontrol edilir. Eksik ise kompresör yardımı ile takviyesi gerçekleştirilir. Tesisat filitre çamurdan temizlenmelidir. Bu işlemler sonucunda kombi çok daha güzel ve ekonomik yanma yapacaktır.

Kombiyi nasıl kullanmalıyım:

Kombi elektronik beyin denen kart ile kontrol edilmektedir sizlerin isteği üzerine ayarlanan sıcaklıkta çalışma yapmaktadır.  Sık olarak kombi içerisinde su bar göstergesi takibi yapılmalıdır. Susuz çalışan cihaz size sorun olarak dönecektir. Kışın 45 derece gibi sıcaklıkta sabit bırakarak daha verimli bir çalışma elde edilebilir. tabi bu durum sizin ev ortamındaki yalıtıma göre değişmektedir.